Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. Zarzuty za kradzież z włamaniem do salonu sukien ślubnych

  Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli związek z włamaniem do jednego z salonów sukien ślubnych w Kaliszu. 19 i 23-latek usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Grozi im kara 10 lat pozbawienia. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

 2. Poszukujemy świadków kolizji

  Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej poszukują świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło 6 października br.

 3. Zlekceważył przepisy ruchu drogowego - stracił prawo jazdy

  Utratą prawa jazdy skończyła się dla 45-latka brawura za kierownicą. Kierowca BMW nie spodziewał się, że policjanci z drogówki mają możliwość zmierzenia prędkość oddalającego się pojazdu. Okazało się, że w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 30 km/h, BMW pędziło znacznie szybciej, niż pozwały na to przepisy.

 4. Policjanci zlikwidowali dwie plantacje

  Kontrola drogowa, którą przeprowadzili funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Opatówku zakończyła się zlikwidowaniem plantacji marihuany. Podczas przeszukań dwóch posesji zabezpieczono łącznie 22 krzewy konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu, amfetaminę oraz nielegalną amunicje. Cztery osoby usłyszały już zarzuty w tych sprawach.

 5. „Świeć Przykładem – bądź widoczny!”

  Używanie elementów odblaskowych przez pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować życie. Dlatego 24 września br. została zainaugurowana policyjna akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Świeć Przykładem – bądź widoczny!”. Jej główny cel, to uświadomienie pieszym, jak ważne korzystanie z odblasków.

 6. Kobiety w Policji

  W 2020 roku obchodzimy 95. rocznicę służby kobiet w Policji. Obecnie w strukturach Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu pełnią służbę 94 panie. Obecnie wstępujące szeregi Policji kandydatki muszą spełnić te same wymagania, co mężczyźni.

 7. Bezpłatne sprawdzanie oświetlenia

  Po raz kolejny w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego Komenda Miejska Policji w Kaliszu wspólnie z Urzędem Miasta Kalisza, Starostwem Powiatowym w Kaliszu oraz stacjami diagnostycznymi, zorganizowała akcję bezpłatnego sprawdzania oświetlenia w pojazdach. W dniach od 19 do 24 października br. każdy kierowca, będzie mógł sprawdzić prawidłowe ustawienie świateł w swoim pojeździe, na jednej z wybranych stacji diagnostycznych na terenie miasta lub powiatu. Zachęcamy do udziału w akcji!

 8. Święto Policji 2015

 9. Rekrutacja kandydatów do służby w Policji

  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu ogłasza rozpoczęcie rekrutacji dla kandydatów do służby w Policji na terenie województwa wielkopolskiego w 2020 roku.

 10. Podziękowania za ofiarną służbę

  Dzisiaj z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu – insp. Dariusza Bieńka oraz przedstawiciela Zarządu Terenowego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów – Przemysława Wiączek czterech policjantów otrzymało wyróżnienia za wzorową i ofiarną służbę na rzecz mieszkańców Wielkopolski.