Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie pomógł zatrzymać nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 31.01.2020

Ponad 2 promile alkoholu miała w organizmie 29-latka kierująca, która została zatrzymana do kontroli przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Informację o tym, że siedząca za kierownicą toyoty kobieta może być nietrzeźwa przekazał policjantom sierż. szt. Marcin Lejman, który w czasie wolnym od służby podróżował z rodziną. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

 

Zawód policjanta to praca na rzecz bezpieczeństwa. Obowiązki funkcjonariuszy wiążą się z dużą odpowiedzialnością zawodową, dyspozycyjnością oraz podejmowanym niemal codziennie ryzykiem. Często dla służby społeczeństwu poświęcają swój wolny czas, kosztem bliskich. Jednak jak sami mawiają „policjantem jest się zawsze – nawet po służbie”. Udowodnił to sierż. szt. Marcin Lejman z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej.

Do zdarzenia doszło w 30 styczna br. Będący poza służbą kaliski policjant jadąc z rodziną swoim samochodem zauważył, że kierowca jadącego przed nim pojazdu marki Toyota wykonuje nietypowe manewry. Siedząca za kierownica kobieta ewidentnie nie mogła utrzymać prawidłowego toru jazdy. Jej samochód poruszał się od prawej krawędzi do osi jezdni. Sierż. szt. Marcin Lejman nabrał podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy. Postanowił natychmiast interweniować. O całej sytuacji powiadomił będących na służbie policjantów z kaliskiej komendy, z którymi pozostawał cały czas w kontakcie telefonicznym.

Policjant informował jakimi ulicami przemieszcza się kierująca toyotą kobieta, aby ułatwić interwencję funkcjonariuszom z drogówki. Ostatecznie pojazd został zatrzymany na terenie Kalisza. Badanie stanu trzeźwości kierującej toyotą 29-latki wykazało ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

O tym kiedy ponownie usiądzie za kierownicą, zdecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony